شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 7130
بازدید: 88

راهنمای افزونه همکاری در فروش Ultimate Affiliate Pro

افزونه uap  برای سایت شما یک سیستم همکاری در فروش پیشرفته به همراه تمامی قابلیت‌ها و امکانات مورنیاز ایجاد می‌کند. در این آموزش با چگونگی نصب و راه‌اندازی افزونه آشنا می‌شوید.

 

طریقه نصب افزونه همکاری در فروش Ultimate Affiliate Pro

جهت نصب افزونه کافی است به پیشخوان مدیریت سایت رجوع کرده و از بخش افزودون افزونه فایل زیپ موجود در بسته دریافتی محصول را بارگذاری و بر روی نصب کلیک کنید.

پس از نصب روی دکمه فعالسازی افزونه کلیک کنید تا افزونه فعال شود.

 

راه‌اندازی و تنظیمات افزونه همکاری در فروش Ultimate Affiliate Pro

در ابتدا لازم است تعریفات زیر را به خاطر بسپارید. از اینها در طول آموزش زیاد استفاده می‌شود:

ارجاع = عمل ارجاع زمانی اتفاق می‌افتد که یک مشتری از طریق لینک اختصاصی یک همکار فروش وارد سایت می‌شود و خرید انجام می‌دهد. به واسطه این خرید یک ارجاع اتفاق می‌افتد یعنی کمیسیون این خرید به حساب همکار فروش منظور می‌گردد.

معرف = معرف به همان همکار فروش گفته می‌شود

لینک معرف = همان لینک ارجاع است

لینک ارجاع = به لینک اختصاصی گفته می‌شود که یک همکار فروش به محض ثبت نام دریافت می‌کند. این همان لینکی است که به ازای هر فعالیت مشتری از طریق آن، همکار فروش کمیسیون دریافت می‌کند

اعلان = به اطلاع‌رسانی ایمیلی و یا موبایلی و یا در پنل کاربر اطلاق می‌شود

بازدید = هر زمان که یک مشتری که بار اول به واسطه لینک معرف وارد سایت شده بود، از سایت بازدید کند این بازدید در پنل معر یا همکار مورد نظر محاسبه می‌شود

رتبه = همکاران به ازای میزان و چگونگی فعالیت‌شان در سایت رتبه دریافت می‌کنند. هر چقدر رتبه همکار بالاتر برود پاداش بیشتری دریافت می‌کند

رنک = همان رتبه است

پاداش = پاداش مبلغی است که یک همکار فروش به ازای هر ارجاع به دست می‌آورد

نرخ تبدیل = از تقسیم تعداد ارجاع به تعداد بازدید به دست می‌آید که میزان موفقیت یک معرف یا بازاریاب را نشان می‌دهد

 

 

پس از فعالسازی افزونه یک آیتم به منوی مدیریت شما با نام ultimate affiliate pro   اضافه می‌شود. با کلیک بر روی آن به پنل مدیریت افزونه همکاری در فروش وارد می‌شوید.

نخستین کاری که باید انجام دهید انتخاب واحد پولی است. در میان واحدهای پولی واحدهای ایرانی به چشم نمی‌آید اما نگران نباشید. شما هر واحد پولی که مایل باشید را می‌توانید اضافه کنید.

 

تنظیمات واحد پول افزونه همکاری در فروش Ultimate Affiliate Pro

برای افزودن واحد پول از منو بخش ویژگیهای جادویی را انتخاب کنید. سپس از میان گزینه‌های متعدد آن گزینه ارزهای سفارشی را انتخاب کنید. در بخش افزودن ارز جدید کد واحد پولی موردنظرتان را وارد کنید. مثلا کد واحد پولی ریال IPR  است. اما اگر می‌خواهید به جای کد نام واحد پول برای کاربران نمایش یابد بهتر است هر دو قسمت را ریال وارد کنید.

حال به بخش تنظیمات عمومی رفته و در قسمت تنظیمات واحد پولی، واحد پول را ریال انتخاب کنید.

راهنمای افزونه همکاری در فروش ultimate affiliate 2

تنظیمات صفحات افزونه همکاری در فروش Ultimate Affiliate Pro

حال نوبت آن است که صفحات مختلف برای سیستم همکاری در فروش تعریف شود. معمولا به صورت پیشفرص هنگام فعالسازی افزونه این صفحات ساخته می‌شود و شما در صورت نیاز می‌توانید نام آنها را تغییر دهید. اگر این صفحات توسط افزونه ساخته نشد شما باید از بخش برگه ها، افزودن برگه به ساختن صفحات مبادرت کنید.

راهنمای افزونه همکاری در فروش ultimate affiliate 3

صفحات مورد نیاز شامل صفحه ورود و خروح، ثبت نام، پنل کاربری و شرایط و مقررات است. در هنگام انتشار صفحه می‌بایست از بالای منوی سمت چپ قسمت “همکاری در فروش – صفحه پیشفرض” نام صفحه ای را که ساختید انتخاب کنید. مثلا اگر صفحه ورود را می‌سازید از منوی کشویی مربوطه آیتم صفحه ورود را انتخاب کنید. بعد صفحه را منتشر کنید.

راهنمای افزونه همکاری در فروش ultimate affiliate 4

حال در بخش تنظیمات عمومی، صفحات پیشفرض را انتخاب کنید. در این بخش شما بایستی صفحات مختلف را برای سیستم تعریف کنید.بدین منظور زیر هر کدام از آیتم ها صفحه مورد نظر را که پیش از این ساخته‌اید انتخاب کنید. البته در صورتی که در هنگام ساخت صفحات طبق دستورالعمل پیش رفته باشید افزونه خودش این صفحات را شناسایی خواهد کرد و شما کافی است بررسی کنید که انتخاب ها صحیح باشد.

حال به بخش تغییر مسیرهای پیشفرض رفته و صفحات تغییر مسیر را مطابق میل‌تان تعیین کنید. مثلا مشخص کنید که کاربران وارد نشده هنگامی که به پنل همکار مراجعه کنند به صفحه ورود تغییر مسیر داده شوند و یا کاربران وارد شده هنگامی که به صفحه ثبت نام مراجعه کنند به صفحه پنل همکار عودت داده شوند.

راهنمای افزونه همکاری در فروش ultimate affiliate 5

 

تنظیمات استایل و نمایش افزونه همکاری در فروش Ultimate Affiliate Pro

حالا می‌توانید به بخش ویترین رفته و هر کدام از صفحات، ثبت نام، ورود و پنل کاربری را با قالب‌های پیش ساخته مزین کنید. شما همچنین می‌توانید هر تعداد فیلد جدیدی که دوست دارید اضافه کنید. هنگامی که در بخش ویترین، صفحه ثبت نام را انتخاب کنید از زیرگزینه‌ی فیلدهای سفارشی می‌توانید فیلدهای مختلف را مدیریت و ویرایش کرده و چینش آنها را مشخص کنید و یا فیلدهای تازه‌ای اضافه کنید و مشخص کنید که در کجا نمایش یابند.

راهنمای افزونه همکاری در فروش ultimate affiliate 6

اکنون سیستم همکاری در فروش آماده به کار است. شما می‌توانید لینک صفحات همکاری را در منوهای سایت‌تان قرار دهید و کاربران به سادگی ثبت نام کرده و به عنوان همکار فروش، یک لینک معرف به آنها اختصاص داده می‌شود.

در بخش ویژگیهای جادویی گزینه‌های متنوعی وجود دارد از جمله شما می‌توانید ادغام با ووکامرس و یا بادی‌پرس را از آنجا فعال کنید.

 

روش کار با افزونه با افزونه همکاری در فروش Ultimate Affiliate Pro

برای شروع به کار با افزونه، باید از کاربران خود دعوت کنید تا به عنوان همکار فروش در سایت شما ثبت نام کنند. کاربران فعلی سایت‌تان نیز می‌توانند به عنوان همکار فروش فعالیت کنند. سیستم افزونه به صورت خودکار تشخیص می‌دهد که آیا کاربر عضو سایت است و در این صورت تنها اطلاعات اضافی که شما تعیین کنید را از او دریافت می‌کند.

بهتر است لینک ثبت نام همکاران را در منوهای سایت تان قرار دهید. پس از این که کاربر به عنوان همکار فروش شناخته شد وارد پنل کاربری‌اش می‌شود و در آنجا یک لینک معرف (ارجاع) اختصاصی دریافت می‌کند. هر کس از طریق لینک این کاربر وارد سایت شده و فعالیت قابل تبدیلی (بستگی به تنظیمات شما این فعالیت ممکن است ثبت نام در سایت، خرید محصول، اشتراک ویژه و .. باشد) انجام دهد درصد تعیین شده به حساب کاربر منظور می‌گردد.

قبل از آن شما باید فعالیت‌های پول‌ساز را در سیستم همکاری در فروش خود تعریف کنید.

مثلا می‌خواهید در صورتی که بازدیدکنندگان معرفی شده در سایت شما ثبت نام کنند مبلغی به حساب درآمد معرف اضافه شود. برای این منظور باید اعمال زیر را انجام دهید:

دریافت کمیسیون به ازای ثبت نام

به بخش ویژگی‌های جادویی و سپس به زیر مجموع ارجاع‌های ثبت نام و یا ثبت نام معارفه‌ها بروید. اولین گزینه فعال کردن این امکان است.آن را فعال کنید تا آبی رنگ شود. حال در اینجا می‌توانید مبلغ مورنظرتان را برای پرداخت کمیسیون تعیین کنید.

همچنین می‌توانید برای هر سطح یا رنک یا رتبه کاربری مبلغ متفاوتی را در نظر بگیرید. مثلا اگر کاربر در سطح معمولی بود یک مبلغ و اگر در سطح حرفه‌ای بود مبلغ بالاتری به او اختصاص یابد.

بر روی ذخیره کلیک کنید.

 

مطلب مرتبط:

راهکارهای افزایش ترافیک و فروش به کمک سیستم همکاری در فروش

 

ارائه آفر یا پیشنهاد به همکاران

شما می‌توانید پیشنهاد (در نسخه جدید افزونه به جای پیشنهاد از آفر استفاده کرده‌ایم که شناخته‌شده تر است) به همکاران‌تان ارائه دهید. یعنی یک آفر را برای محصول یا فرآیند مشخصی بر اساس درصد و یا مبلغ و در یک دوره زمانی خاص بر اساس استراتژی فروش‌تان تعیین کنید.

 

ایجاد سطوح کاربری

شما می‌توانید رتبه‌های مختلفی ایجاد کنید که اگر همکاری به آن سطح دست یابد مقدار مشخص شده در آن سطح به عنوان کمیسیون وی در نظر گرفته شود. به طور پیشفرض دو سطح Basic با کمیسیون ۱۰ درصد و سطح Premium  با کمیسیون ۱۵ درصد وجود دارند. اگر کاربری از سطح پایه به سطح حرفه‌ای ارتقا پیدا کرد کمیسیون وی نیز افزایش خواهد یافت. بدین صورت شما همکاران را به فعالیت بیشتر در سایت‌تان ترغیب خواهید کرد.

شما می‌توانید این سطوح را به دلخواه‌تان ویرایش کرده و هر تعداد رتبه دیگر بخواهید با ویژگیهای تعریف شده مدنظرتان به آن اضافه کنید.

 

شخصی‌سازی قالب و استایل صفحات از ویترین

شما می‌توانید صفحات ثبت نام، ورود و داشبورد همکاران را به دلخواه خود ویرایش کنید. تعداد زیادی قالب آماده برای صفحه ورود و ثبت نام وجود دارد که به سادگی می‌توانید از میان آنها انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید از طریق شخصی‌ساز افزونه هر تعداد فیلد دلخواه به هر کدام از فرم های ورود، ثبت نام و یا پروفایل کاربران اضافه کنید. مثلا می‌توانید فیلدی برای دریافت شماره حساب همکاران به صفحه پروفایل یا ثبت نام اضافه کنید و یا یک فیلد مربوط به شماره موبایل به فرم ثبت نام اضافه کنید.

شما می‌توانید از بخش‌های شخصی حساب در ویژگیهای جادویی ترتیب چینش منوی اصلی در پنل همکاران را تغییر دهید.

برای شخصی‌سازی صفحات مورد نظر باید به ویترین بروید. در آنجا همانطور که می‌بینید چند گزینه در اختیارتان قرار دارد.

راهنمای افزونه همکاری در فروش ultimate affiliate 6

در هر کدام از بخش‌های بالا شما علاوه بر شخصی‌سازی و انتخاب قالب و افزودن فیلد می‌توانید پیغام‌های دلخواه خود را در هر کدام از صفحات قرار دهید. مثلا پیغام‌های خطا و یا اطلاع‌رسانی‌ها.

 

افزودن بنر سفارشی با بنرساز افزونه

یکی از امکانات خارق‌العاده این افزونه که در افزونه دیگری یافت نمی‌شود امکان ساخت بنرهای آماده از طریق بنرساز است.

حتما می‌دانید که بازاریابان و همکاران فروش شما برای این که سایت شما را از طریق لینک اختصاصی خود معرفی کنند باید این لینک را یا در مطالب شان بگنجانند و یا از بنرهایی استفاده کنند که به لینک مخصوص آنها متصل شده باشد. بدین ترتیب هر کاربری که روی این بنرهای تبلیغی کلیک کند از طریق لینک همکار وارد سایت شما می‌شود.

سایت‌های حرفه‌ای معمولا یک سری بنر پیش‌ساخته در اختیار همکاران قرار می‌دهند تا آنها به سادگی بتوانند تبلیغ‌شان را در سایت خود قرار دهند. شما می‌توانید از بخش بنرها وارد محوطه‌ای شوید که کلی بنر آماده موجود است و می‌توانید آنها را با عکس‌ها و نوشته‌های خود ویرایش کنید و یا این که اصلا یک بنر جدید با ابعاد موردنظر خود بسازید.

 

افزودن همکار به صورت دستی

به غیر از این که همکاران در سایت شما به عنوان همکار فروش ثبت نام کنند یک راه دیگر برای افزودن یک کاربر به عنوان همکار وجود دارد. شما می‌توانید از پنل مدیریت افزونه و قسمت همکاران فروش، مشخصات کاربر را وارد کرده و یک همکار ایجاد کنید و لینک و مشخصات را برای او بفرستید. همچنین می‌توانید کاربران موجود را تبدیل به همکار فروش کنید. به شناسنامه کاربر رفته و در پایین آن بر روی “این کاربر را همکار فروش کن” کلیک کنید.

 

تنظیمات ایمیل های اطلاع‌رسانی

به بخش اعلان‌ها بروید. در آنجا تعداد زیادی ایمیل اطلاع رسانی می‌بینید که می‌توانید آنها را ویرایش کنید. کلی متغیر دینامیک هم در اختیار شماست که با آن مشتریان تان را شگفت‌زده کنید.

 

گزارشات آماری

علاوه بر چشم‌انداز کلی که در داشبور مدیریت می‌بینید یک بخش به نام گزارشات هم وجود دارد که از طریق آن می‌توانید گزارشات مفصلی از چگونگی کارکرد همکاران‌تان و میزان دریافت و پرداخت‌ها و کلی اطلاعات دیگر به دست بیاورید.

شما می‌توانید این گزارشات را در بازه‌های زمانی مختلف روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه مشاهده کنید. همچنین بر اساس هر همکار نیز می‌توانید گزارشات مربوطه را مشاهده کنید.

همچنین در بخش مرجوعات، بازدیدها و پرداخت‌ها می‌توانید گزارش‌های آماری مفصلی از تمام کارکردها به دست بیاورید. خلاصه این که عملکرد و خاصیتی نیست که نتوانید گزارشات مفصل آن را در پنل مدیریت خود مشاهده کنید.

 

ویژگیهای جادویی

در بخش ویژگیهای جادویی افزونه امکانات و قابلیت‌های فراوانی گنجانده شده که به شما امکان هر عملکردی که دلتان بخواهد را می‌دهد. با هم بخش‌های مختلف این آیتم را مرور می‌کنیم:

 

پرداخت پاداش توسط مشتری به همکار فروش

اگر می‌خواهید مشتری‌ای که در سایت شما مشغول خرید است در هنگام پرداخت، یکی از همکاران فروش را انتخاب کرده تا پاداش یا کمیسیون این خرید به حساب او منظور گردد از این گزینه استفاده کنید.

به ویژگیهای جادویی و بخش پرداخت پاداش بروید و این امکان را فعال کنید. در تنظیمات این بخش می‌توانید فقط همکاران خاصی را در این سیستم بگنجانید که توسط مشتری قابل انتخاب باشند و تعیین کنید که آیا مشتری بتواند همکار را از لیست انتخاب کند و یا اینکه نام کاربری او را وارد کند.

 

ساختن لینک ارجاع خاص از پنل مدیریت

اگر می‌خواهید به یک همکار فروش یک لینک مستقیم جهت ارجاع اختصاص دهید می‌توانید از بخش ویژگیهای جادویی قسمت لینک‌های مرجع به سادگی این کار را انجام دهید. نام همکار را انتخاب کرده و لینک موردنظرتان را وارد کنید.

 

فعال کردن اعلان‌های موبایلی

شما می‌توانید اعلان‌های موبایلی را برای خود فعال کرده به طوری که هر زمان فعالیتی در سیستم اتفاق افتاده شما نوتیفیکیشن آن را بر روی گوشی خود دریافت کنید.

برای این منظور به قسمت اعلان‌های موبایلی در ویژگیهای جادویی رفته و این امکان را فعال کنید.

سپس به سایت pushover  رفته و یک حساب کاربری بسازید. سپس به این آدرس برو و یک اپ جدید بساز. نوع اپ را Applicatiom  انتخاب کن. بعد هم توکن و کلید رو در قسمت مورد نظر کپی پیست کن.

 

انتخاب دوره کمیسیون

برای هر رنک یا سطح کاربری مشخص می‌کنی که چه مبلغ یا درصدی به عنوان کمیسیون دریافت کند. به صورت پیشفرض کاربر Basic روی ۱۰ درصد و کاربر Premium روی ۱۵ درصد قرار گرفته.

 

اعلانات ارجاع

با فعال کردن این گزینه کاربر و یا ادمین در زمانی که ارجاعی اتفاق افتاد از طریق ایمیل خبردار می‌شوند. کاربران همکار از پنل خود می‌توانند تعیین کنند که در موقع چه نوع ارجاعاتی، ایمیل دریافت کنند.

شما می‌توانید در این قسمت متن ایمیل ارسالی را مشخص کنید.

 

سایر قابلیت‌ها

شما می‌توانید کیف پول را برای همکاران فعال کنید تا آنها درآمد خود را به آن منتقل کرده و با اعتبار کیف پول‌شان بتوانند در سایت شما خرید کنند.

از بخش لینک همکاران می‌توانید لینک های ارجاع را دوستانه تر یا قشنگ تر کنید. اگر این قابلیت را فعال کردید یادتان نرود که به قسمت تنظیمات/پیوندهای یکتا در منوی مدیریت وردپرس رفته و یک بار آن را ذخیره کنید.

 

اینها تنها بخشی از قابلیتها و امکانات افزونه بود که مجال شد برای‌تان توضیح دهیم. تمام قابلیت‌ها را در عرض ساعت‌ها هم نمی‌شود بازگفت. برای همین شما را با داشبورد فوق حرفه‌ای‌تان تنها می‌گذارم تا در این قابلیت‌ها بگردید و از افزونه‌تان لذت ببرید. لذت بیشتر را وقتی خواهید برد که به واسطه سیستم مدرن بازاریابی سایت‌تان درآمدهای زیادی به جیب‌تان سرازیر می‌گردد.