شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

تاثیر سرعت لود سایت بر رتبه و بازدید کنندگان وب سایت
شناسه پست: 5921
بازدید: 28

مقدمه : شاید برای بسیاری از دارندگان وب سایت ها این سوال مطرح شده باشد که تاثیر سرعت لود سایت بر رتبه وب سایت اثز مستقیم میگذارد یا خیر، ما امروز به نگارش این مقاله پرداخته ایم تا در آن چرایی و چگونگی تاثیر سرعت لود سایت بر کسب و کار را بررسی نماییم، لازم به ذکر است که این مطالب حاصل بررسی نظرات بازدید کنندگان وب سایت و همچنین بررسی تست های انجام شده بر روی سایت با استفاده از سنجشگر های خاص همانند وب سایت gtmetrix می باشد.

تاثیر سرعت سایت بر بازدیدکنندگان

بر خلاف نظر اکثر افرادی که میگویند داشتن یک وب سایت شیک و یا بهره مندی از قیمت های پایین تنها نیاز های فروش خوب است باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. یک وب سایت خوب باید دارای حداقل چندین پارامتر متفاوت باشد که در زیر به چند نمونه از این موارد به صورت تیتر وار اشاره خواهیم نمود.

 1. داشتن ظاهر زیبا و مدرن
 2. کامل بودن و در عین حال به درو از پیچیدگی
 3. بهره مندی از نقشه راه دقیق و مفهومی
 4. ارائه خدمات با قیمت مناسب
 5. رائه مطالب مختلف و مرتبط با آن خدمات جهت آگاهی بازدیدکنندگان
 6. غنی بودن مطالب و رعایت اصول اولیه یک نگارش دقیق
 7. بهینه سازی سرعت لود سایت در بخش های مختلف

این موارد را می توان بخشی از اساسی ترین خصوصیات یک وب سایت موفق دانست.
هر چند که می توان حتی بدون داشتن برخی از این فاکتور ها نیز موفق شد و همانند سایت آمازون با ظاهری ساده و بدون پیچیدگی درآمد های بسیار هنگفتی را از درگاه فروش اینترنتی به دست آورد.

اما بیاید تا یکی از مهم ترین دلایل وب سایت های همچون آمازون و دیگر وب سایت های موفق را بررسی نماییم، سرعت لود سایت آنها که تا حد زیادی باور نکردنی است، فرض کنید برای دیدن یک محصول روی آن کلیلک نمایید و آن محصول پس از ۵ ثانیه به شما نمایش داده شود، این مورد با در نظر گرفتن بهره مندی از اینترنت پر سرعت می باشد ، حال با وجود اینترنت کم سرعت می توان این زمان را تا حدود ۱۰ ثانیه نیز تخمین زد، قطعا این امر باعث کلافگی شما شده و به سرعت از آن وب سایت خارج خواهید شد.

پس سرعت لود سایت در نظر شما برای خرید موثر است.

تاثیر سرعت لود سایت بر موتورهای جستجو

در بالا شما فقط مشتری خود را از دست می دهید.

اما بیایید کمی دقیق و عمیق تر این موضوع را مورد بحث و بررسی قرار دهیم، اگر شما پس از مدتی حتی بازدید کننده ای نداشته باشید تکلیف چیست؟ این دقیقا کاری است که موتور های جستجوگر همچون گوگل با وب سایت هایی انجام می دهند که سرعت لود آن ها پایین می باشد، اما اشتباه نکنید، این موضوع بدان معنا نیست که تاثیر سرعت لود سایت بر رتبه گوگل شما مستقیم می باشد، این عملکرد به دلیل رد کردن سایت شما توسط بازدید کنندگان می باشد، به این شکل که هر بار شخصی وب سایت شما را باز می کند و قبل از پایان لود صفحه آن را می بندد گوگل برای شما یک نمره منفی در نظر میگیرد.

در نتیجه این موضوع باعث یک اتفاق دو سر باخت می شود.

 • مشتریان علاقه ای به بازدید سایت شما ندارند
 • پس از مدتی گوگل شما را به صفحات انتهایی خود میفرستد

راه حل های بهبود سرعت وب سایت

وب سایت ها به دو دسته متفاوت تقسیم می شوند:

 1. سایت های طراحی شده با cms های آماده
 2. سایت های کد نویسی شده و دارای cms اختصاصی

در هر یک از این نوع وب سایت ها راه حل های مختلفی برای بهبود سرعت لود سایت وجود دارد، در وب سایت های همانند مورد دوم باید کد نویس از ابتدا کد های خود را بهینه سازی نموده و آن ها را مطابق میل موتور های جستجو و پارامتر های اندازه گیری آنان برنامه نویسی نماید و برخی نکات را نیز به کارفرما آموزش دهد که از جمله این نکات بهینه سازی تصاویر سایت به حساب می آید، در مورد اول نیز که بیشتر رایج می باشد و اکثرا از CMS محبوب وردپرس در آن استفاده می شود، راه حل های ساده و بسیاری وجود دارد که یکی از آنها بهره مندی از افزونه WP Rocket می باشد.

شما می توانید آموزش استفاده از این محصول را در توضیحات محصول مشاهده نمایید و این افزونه را نیز پس از پرداخت وجه، با قیمتی خارق العاده و بدون لایسنس از وب سایت ما دانلود نمایید.