شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

آموزش کار با تنظیمات افزونه دکان Dokan (بخش عمومی)

آموزش کار با تنظیمات افزونه دکان (بخش عمومی)

آموزش کار با تنظیمات افزونه دکان Dokan (بخش عمومی)

با درود خدمت همراهان بازار برتر.افزونه دکان Dokan همواره سعی کرده است تا پنل تنظیمات ساده ای در اختیار کاربران قرار دهد ، ولی با توجه به درخواست های متعدد و نیاز به آموزش بخش های مختلف پنل تنظیمات دکان ، تصمیم گرفتیم تا اولین آموزش کامل کار با پنل تنظیمات دکان را تهیه و منتشر کنیم. با ما همراه باشید.

افزونه دکان دارای ۸ بخش در پنل تنظیمات است که عبارتند از:

۱ – عمومی

 آموزش کار با تنظیمات افزونه دکان (بخش عمومی)

نمای پنل تنظیمات عمومی افزونه دکان Dokan

در این بخش شما به هشت گزینه برای تغییر در تنظیمات می دهد.

گزینه اول : دسترسی به پیشخوان وردپرس => زمانی که این گزینه فعال باشد فروشندگان دیگر دسترسی به پنل ادمین سمت وردپرس ندارند ، پیشنهاد می شود این گزینه را فعال داشته باشید در صورتی که با افزونه های دیگر تداخل داشت و مشکل آپلود عکس در افزونه دکان برای شما به وجود آمد ، برای تست عملکرد میتوانید این گزینه را غیرفعال کنید.

گزینه دوم : آدرس فروشگاه فروشنده => این گزینه در واقع شبیه پیوند های یکتای وردپرس عمل می کند و با هر تغییر ساختار آدرس دهی فروشندگان در سایت شما تغییر می کند ، بسیار مراقب این تنظیم باشید چون اگر آن را تغییر دهید و صفحه فروشندگان در موتور های جستجو ایندکس شده باشد ، سبب برخی خطاها خواهد شد که باید دستی آن را برطرف کنید

گزینه سوم : لوگوی صفحه شروع تنظیمات فروشگاه برای فروشندگان => این گزینه برای این است که بعد از ثبت نام فروشنده در هنگامی که صفحه زیر را مشاهده می کند بجای لوگو دکان لوگوی شما قرار گیرد. اگر این گزینه را خالی بگذارید عنوان سایت شما نمایش داده خواهد شد

 آموزش کار با تنظیمات افزونه دکان (بخش عمومی)

گزینه چهارم : غیرفعال کردن خوش آمدید => زمانی که این گزینه فعال باشد سبب می شود تا تصویری که در بالا به شما نمایش داده می شود را دیگر شاهد نباشیم و مستقیم فروشنده وارد پنل شود و از تشریفات اولیه و تکمیل اطلاعات هویتی و پرداختی بی اطلاع شود.

گزینه های فروشگاه فروشنده افزونه دکان Dokan :

به بخش دوم از تنظیمات افزونه دکان رسیدیم ، در این بخش هم سعی شده تا مثل بخش قبلی تنظیماتی که مربوط به کلیت سایت شما می باشد در اینجا قرار داده شود.

گزینه اول: شرایط و مقررات فروشگاه => این گزینه طبق تصویر زیر باعث فعال شدن بخش قوانین و مقررات در تنظیمات فروشگاه فروشنده می شود و فروشنده میتواند برای فروشگاه خود خارج از قوانین کلی سایت ، مقررات خود را تعیین کند.

 آموزش کار با تنظیمات افزونه دکان (بخش عمومی)

گزینه دوم: فعال کردن شرایط و قوانین => با فعال کردن این گزینه در زمان ثبت نام فروشنده زیر بخش ثبت نام شرایط و قوانین فروشگاه در صورتی که تنظیمات آن به طور کامل در ووکامرس انجام شده باشد به فروشنده نشان داده می شود و ثبت نام فروشنده به منزله تایید قوانین فروشگاه شما می باشد.

گزینه سوم: فعال سازی حالت فروش تکی => با فعال سازی گزینه فروش تکی شما میتوانید خرید را محدود به یک فروشنده کنید ، به صورتی که مشتری نتوانید دو کالا را یکی از فروشنده x و دیگری را از فروشنده y تهیه کند ، این کار سبب می شود تا حمل و نقل فقط برای یک بار حساب شود و برخی مشکلات ارتباط با فروشنده در این روش حل می شود ، مثلا سبب می شود تا اگر یک کالا را همان فروشنده‌ای که مشتری از آن در حال خرید است ، را ان فروشگاه موجود داشته باشد مشتری مجبور به خرید از همان فروشگاه می شود.

گزینه چهارم: دسته بندی فروشگاه => این گزینه خیلی گزینه جذاب و مهمی است پس با دقت توجه کنید ، افرادی زیادی با ما تماس می‌گیرند و قصد دارند تا برای هر دسته بندی کمیسیون جداگانه ای تهیه کنند ، توجه کنید که با تنظیم این گزینه روی هیچ‌یک سبب می شود تا دیگر هر فروشگاه جداگانه دسته بندی نشود ، دقت کنید که دسته بندی فروشگاه با دسته بندی محصولات متفاوت است و این بخش هنگام ثبت نام به پنل فروشنده اضافه می شود.

 آموزش کار با تنظیمات افزونه دکان (بخش عمومی)
این گزینه دارای سه تنظیم است که عبارتند از هیچ‌یک ، تکی و چندین که گزینه اول باعث غیرفعال سازی دسته بندی فروشندگان می شود و با تنظیم گزینه تکی هر فروشنده فقط یک دسته بندی را میتواند انتخاب کند و اگر دسته بندی چندین را فعال کنید ، مسلماً فروشنده می تواند در باکسی که موقع ثبت نام می بیند چند دسته بندی را برای فروشگاه خود انتخاب کند.

 

با تنظیم این گزینه به عنوان تکی یا چند بخشی در تنظیمات افزونه دکان اضافه می شود،(تصویر زیر)

 آموزش کار با تنظیمات افزونه دکان (بخش عمومی)

 

اگر روی این گزینه کلیک کنید تصویر زیر را میبینید که میتوانید دسته بندی هایی که میخواهید را برای فروشندگان تعیین فرمایید.

 آموزش کار با تنظیمات افزونه دکان (بخش عمومی)

 

می توانید افزونه دکان Dokan را بصورت کاملا اورجینال از سایت ما تهیه فرمایید.